Fulltextové vyhledávání

Brýlové čočky a skla

Brýlové čočky: Nabízíme brýlové čočky z různých materiálů.

  1. Brýlové čočky ze skla: Výhodou skleněných neboli minerálních brýlových čoček je povrchová odolnost. Nevýhodou je vyšší hmotnost a rozbitnost.
  2. Brýlové čočky z plastu: Výhodou plastových neboli organických brýlových čoček je jejich lehkost a bezpečnost. Nevýhodou je o něco menší odolnost proti oděru než je tomu u brýlových čoček ze skla, ta je však zajištěna pomocí v dnešní době dokonalých povrchových úprav.
  3. Brýlové čočky z polykarbonátu: Polykarbonát je materiál jehož výhodou je ohromná pevnost, lehkost, pružnost s vysokou odolností proti nárazu. Pro tyto vlastnosti je doporučován zejména pro brýle sportovní a dětské. Nevýhodou je nízká odolnost proti oděru a malá chemická stálost. Tyto vlastnosti lze odstranit nanesením tvrdící vrstvy, čímž se prodlouží životnost čočky.
  4. Brýlové čočky z trivexu: brýlové čočky z tohoto materiálu jsou výjimečně odolné proti nárazu, proto jsou ideální zejména pro vrtané a sportovní brýle.

U všech typů brýlových čoček v naší nabídce naleznete různé varianty čirých, barvených, samozabarvovacích i vysokoindexových tzv. tenčených čoček určených zejména pro vyšší dioptrické hodnoty.

 

Poptat brýlové čočky nebo skla